Атлетико (Мадрид) започна новия сезон в Ла Лига с разочароващо домакинско равенство срещу новака Алавес.

Срещата на "Висенте Калдерон" завърши при резултат 1:1, независимо че домакините сътвориха куп положения пред вратата на съперника и направиха няколко фрапиращи пропуска. Голямата драма обаче дойде в добавеното време на мача, когато паднаха и двата гола дело на Кевин Гамейро за мадридчани от дузпа в 93-ата минута и на Ману Гарсия за гостите в 95-ата минута.

Гредите също не бяха приятел на Атлетико в този мач, като първо Яник Ферейра Караско, а след това и Фернандо Торес нацелиха стълбовете зад Фернандо Пачеко. Стражът на гостите също има сериозна заслуга отборът му да се добере до точката, като направи няколко невероятни спасявания.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) – АЛАВЕС 1:1

1:0 Гамейро (90+3‘), 1:1 Ману Гарсия (90+5‘)

СТАДИОН: „Висенте Калдерон“

СЪДИЯ: Игнасио Иглесияс

АТЛЕТИКО: Облак, Хуанфран, Луис Годин, Савич, Тиаго, Габи, Саул, Коке, Караско, Гамейро (резерви: Морейра, Кореа, Фернандес, Торес, Хименес, Ернандес, Гайтан)

АЛАВЕС: Пачеко, Алексис, Федал, Гарсия, Крстичич, Фемениа, Гарсия, Торес, Мендес, Токеро, Ибай Гомес (резерви: Ортола, Камараса, Лагуардиа, Йоренте, Собрино, Сантос, Вигарай)