Наставникът на Реал (М) Фабио Капело предупреди играчите си да не бързат да празнуват титлата, след като отборът успя да запази лидерското място в Примера Дивисион и след 37-я кръг.

"Белите" завършиха наравно 2:2 със Сарагоса, но след като претендентът и шампион Барселона направи същия резултат с Еспаньол, Реал остана начело в класирането. Столичани са с по-добри показатели в преките двубои с "каталунците" през сезона.

"През първото полувреме играхме изключително безидейно и неслучайно бях сериозно притеснен. След почивката обаче на терена вече бе отборът, който искам да виждам. Смятам, че резултатът е заслужен, най-вече с оглед на факта, че съперникът изнесе феноменален мач.

Доволен съм и от играта ни и от всички момчета поотделно. Все още обаче е рано да се отпускаме. Имаме да изиграем още една среща, която ще реши титлата. Нека спечелим и нея и след това вече можем да отворим шампанското", коментира Капело. В последния кръг Реал е домакин на Майорка и при очаквания безпроблемен успех тимът ще завоюва 30-а титла в Испания.