Ейбар продължава да изумява всички в испанския футболен шампионат. Отборът записа 4-и мач без загуба като гост от началото на сезона. Момчетата на старши треньора Хосе Луис Мендилибар надвиха с 2:0 новака Лас Палмас и се придвижаха на 7-о място във временното класиране.

За домакините за пръв път през кампанията се появи легендата Хуан Карлос Валерон. Той влезе като резерва през второто полувреме, но не успя да помогне на отбора да избегне поражението.

Ейбар поведе още в 7-ата минута, когато Саул Берхон засече центриране на левия бек Давид Жунка. Роке Меса имаше два шанса да изравни до почивката, но и в двата случая ударите му бяха спасени от Асиер Риесго.

В 62-ата минута Борха Гонсалес - Бастон вкара втори гол за Ебар и буквално отчая домакините. Влизането в игра на ветерана Валерон не промени статуквото на терена, а попадение на Серхио Араухо беше отменено заради засада.

Загубата остави Лас Палмас точно над зоната на изпадащите с 5 точки.