Ейбар и Атлетик (Билбао) не успяха да излъчат победител в баско дерби от 29-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши 2:2.

"Лъвовете" поведоха рано в резултата. В 8-ата минута Ескаланте игра с ръка след удар на Берчиче. Раул Гарсия реализира отсъдения наказателен удар за 0:1.

Ейбар реагира бързо и изравни резултата 11 минути след това. Кике засече с носа си центриране на Леон за 1:1.

В 75-ата минута домакините получиха дузпа след намесата на ВАР. Дани Гарсия задържа Ескаланте в наказателното поле, а Фабиан Ореяна направи обрат за 2:1. Билбао изравни почти мигновено - в 81-вата минута Асиер Вийялибре засече от въздуха центриране на Дани Гарсия за крайното 2:2.

Атлетик Билбао е на десето място с актив от 39 точки, докато Ейбар е 16-и.

В другия мач от кръга Валядолид и Селта завършиха наравно 0:0. Яго Аспас пропусна дузпа за галисийци.