Отборът на Ейбар се наложи с 3:2 над Райо Валекано в последния мач от 10-я кръг на Примера дивисион. Срещата се открои със своя драматизъм, тъй като до самия край не бе ясно кой ще вземе трите точки. Ейбар поведе с два гола аванс, стигна се изравняване от страна на Райо, за да може гостите да отбележат трети гол малко преди края и да се поздравят с успеха.

Двубоят бе изключително динамичен, като домакините от Райо имаха превес през всичките 90 минути що се касае до владение на топката. Противно на логиката обаче до 49-ата минута играчите на Райо инкасираха два гола във вратата си.

Първо в 37-ата минута Микел Аруабарена откри от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Мартинес Начо – 1:0. А в 49-ата минута Саул Берхон пусна много прецизен пас от ляво към Федерико Пиовакари, който не сгреши и за втори път принуди противника да започва от центъра – 2:0 за Ейбар.

С напредването на времето обаче домакините вдигнаха значително оборотите и само в рамките на 2 минути – 67-ата и 68-ата – Райо се върна в мача. Лео Баптистао се на два пъти се озова на изгодна позиция и не сгреши, последователно се разписа за 1:2 и за 2:2.

4 минути преди края на редовните 90 минути обаче Ейбар отново излезе напред в резултата. Авторът на първото попадение Аруабарена се отчете с невероятна акация, която донесе трети гол на тима му – 3:2.

Така Ейбар се поздрави с трите точки, които изведоха тима до 9-о място в класирането с 13 пункта. Райо е 12-и с 11.