Барселона прекъсна своята серия от десет поредни победи за първенство при гостуването си на Бетис в първи мач от 23-ия кръг, който приключи 2:2. Без звездите си Анри и Лео Меси, както и контузения капитан Пуйол, каталунците започнаха срещата кошмарно що се отнася до резултата, въпреки че в начлото наложиха темпото си на игра.

В 18-ата минута при изпълнение на корнер Меи успя да надскочи Бускетс и да откри резултата за тима от Севиля. Само седеми минути след това домакините стигнаха и до второ попадение. Марк Гонсалес бе непокрит при един пас към него и с прецизен удар матира отново стража на Барса Валдес.

Тимът на Пеп Гуардиола се активизира, но Иниеста в 29-ата минута не сполучи, а малко след това Ето'о от чисто положение също пропусна. В 45-ата минута Иниеста нахлу в пеналта и след нарушение на Лима бе свирена дузпа в полза на гостите. Рикардо хвана удара на Ето'о, но при добавката му бе безпомощен.

Малко след това попадение на Бетис бе отменено заради засада, а Ето'о очи в очи със стража на "зелено-белите" стреля в аут. В 57-ата минута Меси и Анри се появиха в игра и това даде отражение в атакуващ план за "блаугранас".

Така се стигна до 84-ата минута, в която Ето'о се пребори с трима бранители иопт около 15 метра направи 2:2. Така преди утрешния двубой на Реал (Мадрид), Барса (60 точки) продължават да са лидери и имат аванс пред "белите" от 10 точки. От своя страна Бетис са на 13-та позиция с 26 точки.

В друга среща от кръга в Примера дивисион, Депортиво и Осасуна завършиха при 0:0, въпреки многобройните положения за тима на Валерон и компания от Ла Коруня. Така Депортиво са с 35 точки, а Осасуна продължават да са точно над изпадащите тимове с актив от 21 точки.

БЕТИС - БАРСЕЛОНА - 2:2

1:0 - Меи (18)
2:0 - Гонсалес (25)
2:1 - Ето'о (45)
2:2 - Ето'о (84)

Бетис: Перейра, Хуан Алварадо - Меи, Фернандо Торес, Хуанито (Ланес 10), Бранко Илич, Марк Гонсалес (Хуанма 59), Ачиле Емана, Мехмет Аурелио, Хуанде, Рикардо Оливейра, Серхио Гарсия

Барселона: Валдес, Касерес, Пике, Дани Алвеш, Абидал, Шави, Иниеста, Кейта (Анри 58), Хлеб (Меси 57), Бускетс (Къркич 81), Ето'о