Еспаньол и Барселона завършиха 2:2 в мач от предпоследния кръг в първенството.

Тамудо изведе символичните гости напред в резултата в 29-ата минута след пас на Иван де ла Пеня.

В 43-ата минута Лео Меси изравни, след като вкара кълбото в мрежата с ръка. Съдиите признаха попадението, въпреки протестите на всички футболисти на Еспаньол.

През втората част двата тима си размениха по едно попадение.

Лео Меси вкара нов гол и изведе Барселона напред в резултата, но в 90-ата минута Раул Тамудо възстанови равенството и така справедливостта възтържествува.

Реал (Мадрид) завърши наравно 2:2 като гост на Сарагоса, а с това интригата за шампионската титла се запази за последния кръг. По два гола реализираха Диего Милито за домакините и Рууд ван Нистелрой за "белия балет". Второто попадение на холандския нападател падна в 89-ата минута на срещата. Последен мач с екипа на Реал записа Дейвид Бекъм.

Преследвачът на двата лидера Севиля също регистрира равенство. Майорка не позволи топката да премине зад голлинията, а срещата завърши 0:0.

Селта на Христо Стоичков победи с 3:2 като гост Атлетико (Мадрид) и запази шансове да се спаси от изпадане. Два гола за домакините вкара Макси Родригес, а Мартин Петров получи жълт картон.