Еспаньол завърши сезона в Примера с класическото 3:0 над Малага на своя „Луи Компани". Барселонският клуб завърши един труден сезон, в който доскоро се бореше за оцеляването си, с хеттрик на капитана си Раул Тамудо.

Нападателят поведе отбора си към успех с точен удар в 7-ата минута. Лидерът на „папагалчетата" удвои преднината в последната минута на първото полувреме. Второто полувреме продължи с натиск на „синьо-белите", които триумфираха за трети път в 57-ата минута.

Робсън Уелингтон от Малага извърши нарушение в наказателното поле на своя тим и получи директен червен картон. Тамудо пое отговорността да изпълни дузпа, с която оформи хеттрика си и крайното 3:0.

В другия двубой по същото време Севиля измъкна труден успех в гостуването си на Нумансия. Възпитаниците на Маноло Хименес се наложиха с 2:0, но успяха да пробият защитата на съперника едва в края на срещата.

В 88-ата минута Емилиано Даниел Арментерос даде аванс на гостите, а две минути след него автогол на Хуан Карлос Морено сложи точка на спора.

Така Севиля си осигури бронзовите медали, а макар и изпаднал Нумансия игра за честта си.