15-ият кръг в Примера дивисион предложи две дербита по оста Мадрид - Барселона. След като снощи едноименният тим от каталунската столица би Реал с 3:1, сега това сториха и скромните им съседи от Еспаньол. Папагалчетата удариха Атлетико с 4:2, като по този начин доказаха напълно футболното превъзходство на Барселона над Мадрид.

Всъщност всякаква интрига в двубоя тази вечер изчезна още след 19-ата минута. Именно толкова време бе нужно на домакините да поведат набързо с 3:0.

Верду се разписа на два пъти в 5-ата и 8-ата минута, а Ромарик довърши „дюшекчиите" с трети гол в 19-ата минута.

Все пак обичайният заподозрян Радамел Фалкао успя да намали за Атлетико в 33-ата минута и донякъде да върне интригата. В 54-ата обаче Серхио Гарсия направи резултата 4:1 и крехките надежди на мадридчани отново повехнаха. Малко преди края Арда Туран успя само да оформи крайното 4:2.

Така Еспаньол успя да сложи край на серията си от 5 мача без победа. Каталунците, както и Атлетико обаче са в средата на класирането.

В по-ранен мач от кръга днес Атлетик (Билбао) изпусна победата срещу Сантандер, завършвайки наравно 1:1. Ауртенече откри за баските в 80-ата минута, но Гонзалес изравни в даденото продължение.