Без Кристиано Роналдо и без още няколко ключови фигури в състава, Реал (Мадрид) загуби от Еспаньол при гостуването на "кралете" в Барселона в първия мач от 26-ия кръг на Примера дивисион.

Зинедин Зидан даде почивка на някои от основните си състезали, за да види, че към момента заместниците им не могат да компенсират липсата им. Реал изглеждаше безлично на терена, с изключение на първите десетина минути в мача, а за капак получи гол в добавеното време на мача.

И все пак началото предвещаваше успех за мадридчани, които започнаха със самочувствие, и още в първите минути можеха да поведат на "Ел Прат".

Еспаньол - Реал (Мадрид) 1:0, "кралете" допуснаха гол в продължението на мача!

Двата отбора откриват 26-ия кръг в Примера дивисион

Центриране от десния фланг към близката греда намери Гарет Бейл, който стреля силно с глава на Диего Лопес спаси удара на уелсеца, който обаче бе и в обсега на вратаря.

Последваха две опасни слизания на Марко Асенсио и Ашраф Хакими в наказателното поле, но и в двата случая Диего Лопес внимаваше и не позволи топката да влезе във вратата му.

След 15-ата минута нелогично на фона на случващото се, футболистите на Реал намалиха темпото и позволиха на съперника да изнесе играта в по-предни позиции.

Това позволи на Пабло Пиати да опита удар от движение в 18-ата минута от удобна позиция, при който обаче топката мина далеч от целта. По-късно гол на Морено бе отменен заради засада, каквато на повторенията се видя, че имаше.

Минути преди края на първата част "кралете" бяха ощетени. Гарет Бейл стреля от добра позиция отляво в наказателното поле, а играч на Еспаньол спря отиващата към вратата топка с ръка и си я прибра! Уви, съдията прецени, че дузпа няма.

Снимка 342631

Второто полувреме до голяма степен премина при по-активни и смислени действия от страна на домакините. Треньорът на Кике Санчес Флорес бе организирал добре играчите си на терена, което не позволи на съперника да стигне до голови ситуации пред вратата на Диего Лопес.

Единствено Гарет Бейл и Марко Асенсио имаха възможности да опитат от по-далечна дистанция да поразят вратата на домакините, но не успяха.

Последният четвърт час бе изцяло в полза на играчите на Еспаньол. На два пъти Морено имаше шанс да вкара, но в единия случай Навас закова топката пред голлинията след удар на нападателя с глава, а в другия кълбото мина на сантиметри до гредата.

Кулминацията дойде в добавеното време на мача!

Отново Морено бе намерен на удобна позиция в наказателното поле, за да може нападателят с удар от движение да порази целта и да хвърли в екстаз феновете на домакините - 1:0 и победа за тима от Барселона!