Майорка постига убедителна победа с 3:0 над новака Тенерифе в мач от 3-ия кръг на Примера дивисион. Марио Суарес отркри за домакините в 17-ата минута. Малко след почивката Адурис удвои и даде удобен аванс на тима от Балеарските острови, а в 59-ата мин. Хулио Алварес оформи класическото 3:0.

Четвърт час преди края гостите останаха и с човек по-малко след като Езекил Луна получи червен картон, а в самия край на мача Бертрам остави Тенерифе с девет души, след като бе изгонен за фаул в наказателното поле срещу откъсващ се играч на Майорка. Вебо реализира отсъдената дузпа за 4:0.

В друг мач от кръга  Еспаньл се добра до ценна победа с 3:2 над Ла Коруня на "Риасор". Калехон откри за каталунците в 20-ата минута, но Адриан изравни малко по-късно. Секунди преди почивката обаче Форлин отново изведе Еспаньол напред.

В 54-ата Верду вкара трети гол за гостите от Барселона. До края на мача галисийците успяха само да върнат едно попадение чрез Ласад.