Отборът на Еспаньол пропусна отлична възможност да се отлепи от дъното в класирането в Ла Лига, след като в първи двубой от 15-ия кръг завърши наравно 2:2 у дома със Севиля.

Домакините има за какво да съжаляват, след като водеха в резултата до самия край на мача, когато Алваро Негредо демонстрира голмайсторския си нюх и оформи крайното 2:2.

Любопитното е, че изравняването не само дойде в последната 90-а минута, но и в момент, в който андалусийци бяха с човек по-малко на терена. Още в 39-ата минута Хосе Антонио Рейес напусна игра заради втори жълт картон. Въпреки това обаче неговият отбор намери начин да си тръгне от Барселона с точка.

Иначе резултатът в мача бе откри от домакините още в 13-ата минута, когато Хуан Верду се разписа от дузпа. 10 по-късно обаче Ракитич възстанови статуквото, също разписвайки се от 11-метра. Шимао вкара за 2:1 за Еспаньол в 60-ата минута, преди да дойде изравнителното попадение на Негредо в продължението на двубоя.

След първия мач от кръга Еспаньол продължава да е на последното 20-о място в класирането с актив от 11 точки. Севиля са 10-и с 19 пункта.