Тежки разочарования преживяха елитните Леванте и Сантандер в първите си 1/8-финални мачове за Купата на Краля тази вечер.

В същото време продължава приказката за третодивизионния Мирандес. След като в миналия кръг този тим отстрани Виляреал, сега е на крачка от сензация и срещу Сантандер.

Инфанте и Мартинс дадоха преднина на симпатичните полупрофесионалисти преди почивката, а след нея защитата си свърши работата и опази чистата победа с 2:0, която дава много шансове преди реванша.

Алкоркон придоби световна популярност, когато изхвърли Реал (Мадрид) от същия турнир преди време. Сега тимът, който вече е в Сегунда също се справя добре. Алкоркон би с 2:1 у дома започналия отличено сезона Леванте.

Борха откри за домакините в 13-ата минута, преди Палардо да изравни в 23-ата. Малко след почивката обаче  Нагоре донесе успеха на Алкоркон.