Отборът на Осасуна победи гостуващия Майорка с 2:0 в първи мач от 1/16-финалите на турнира за купата на Испания по футбол и се доближи до следващата фаза на надпреварата.

Ранни попадения на уругвайския нападател Валтер Пандиани и на Мигел Флано дадоха сериозен аванс на тимът от Навара преди реванша през следващия месец.

Закъсалият елитен Бетис се добра до 1:1 на терена на второвидизионния Елче.

Хуан Кобо изведе домакините напред след половин час игра, но Уго Павоне изравни в 63-ата минута. Голове на Диего Форлан в края на първата част и на Миста
веднага след почивката донесоха победата на Атлетико Мадрид като
гост на втородивизионния Гранада.

Домакините върнаха едно попадение чрез Хосе Хуан Луке в 58-ата минута, но за  повече нямаха сили.

Елитният Леванте стигна до трудна победа с 1:0 като гост на третодивидионния Бургос с гол на Кепа Бланко след четвърт час игра.

Гостите завършиха мача с човек по-малко след червен картон на бранителя Козмин Контра две минути преди края.