Закъсалият Валенсия постигна много важен успех в борбата си за оставане в испанския футболен елит. В седмицата, през която се изписа, че клубът може и да фалира, ако допусне изпадане в Ла Лига 2, възпитаниците на Рубен Бараха постигнаха осмата си победа от началото на кампанията.

Трите точки бяха повече от задължителни и все пак бяха постигнати срещу последния Елче (2:0). По този начин "прилепите" вече са на 18-ата позиция, а намиращият се Алмерия е с по-добри показатели, но също с 30 пункта. За загубилите домакини пък надежда няма и съвсем скоро изпадането им ще бъде официализирано.

Резултатът на "Мануел Мартинес Валеро" беше открит още в 19-ата минута от Самуел Лино. Мамардашвили изрита топката дълбоко в половината на Елче, а Едисон Кавани отклони с глава за колегата си в атака. Бразилецът елегантно загърби Тете Моренте и прокара кълбото в мрежата на Бадия за 1:0.

Валенсия подпечата трите точки, след като Верду си отбеляза автогол малко преди почивката.

През второто полувреме хората на Рубен Бараха не допуснаха някакви критични мигове пред своя вратар и така се поздравиха с безкрайно важния успех далеч от "Местая".

Реал (Мадрид) - Селта 2:0 в Ла Лига