Голямото баско дерби в Примера дивисион между Атлетик (Билбао) и Реал (Сосиедад), очаквано предложи много емоции, адреналин, гарнирани с обрат и голове, за да може в крайна сметка домакините от Атлетик да спечелят с 3:2.

Началото обаче бе за гостите, които съвсем в реда на нещата дръпнаха в резултата с 1:0 в 17-та минута, след като Сурутус се възползва от центриране от корнер и опъна мрежата. Отговорът на Билбао бе светкавичен, но удар на Уилямс бе спасен от вратаря на гостите.

Минута преди края домакините отново изпуснаха невероятна възможност да изравнят, след като Руи се намеси отлично при удар на Раул Гарсия с глава. Личеше обаче, че Атлетик владее положението, и че голът е близо.

Той дойде в 51-та минута, когато Муняин с фалцов удар реализира красиво за 1:1. След час игра Атлетик стигна до пълен обрат, след като Адуриц се възползва от грешка в комуникацията между защитник на гостите и вратаря Руи, и вкара за 2:1.

До края на срещата имаше време за още един гол за домакините чрез Уилямс за 3:1, а в 83-та Реал стигна до второ попадение, с което бе оформено крайното 3:2 за Билбао.