В първите две срещи от деветия кръг на Примера дивизион бяха регистрирани равенства.

В първата среща тимовете на Майорка и Еспаньол завършиха 2:2, а съдията изгони Балестерос от домакините и Родригес от Еспаньол.

Още във началните минути домакините от Майорка упражниха натиск към вратата на гоститеи това даде резултат.

Във втората минута Хуан Фернандо Аранго изведе домакините напред в резултата с прецизен удар извън наказателното поле.

В 20-тата минута отново Аранго бе главно действащо лице на терена. В опит да изчисти къблото от наказателното поле на отбора си прати кълбото в мрежата и възстанови равенството.

В 25-ата минута съдията Ундиано Майенко изгони Балестерос за нарушение в наказателното поле. Раул Тамудо застана зад топката и реализира второ попадение във вратата на Майорка.

Численото равенство бе възстановено в 55-ата минута, когато червен картон получи  Клементе Родригес от Еспаньол. Майорка все пак стигна до изравняването в 60-ата минута на двубоя благодарение на Гуиза, който с удар извън наказателното поле оформи крайния резултат 2:2.

В другия мач Атлетик (Билбао) и Бетис завършиха 0:0 в скучен мач.