Съставът на Севиля си тръгна с три точки от визитата си на Рекреативо, благодарение на гол от дузпа. Гостите се наложиха с минималното 1:0.

В 33-ата минута съдията Айса Гамес отсъди наказателен удар, който звездата Фредерик Кануте реализира. Малийският национал стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Риесго, който усети посоката, но не успя да парира удара.

Домакините завършиха срещата с 10 души, след като в продължението на редовните 90 минути втори жълт картон получи Айтор. Ценните три точки оставят Севиля непоклатим на третото място в Примера.

Рекреативо - Севиля 0:1 (0:1)

0:1 Кануте (33 мин) дузпа

Рекреативо (4-3-3): Риесго, Бусон, Морис, Ламас, Поли (46 мин - Сиси), Барбер, Васкес (69 - Мартин), Айтор, Камуняс, Адриан, Майдана (65 - Акале)

Севиля (4-2-3-1): Палоп, Адриано, Скилачи, Москера, Наваро, Душер (76 мин - Фазио), Ромарик, Навас (89 - Капел), Ренато, Пероти (79 - Коне), Кануте