Барселона и Реал (Мадрид) не се победиха в мегасблъсъка от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Над 90 000 зрители на митичния "Камп Ноу" не видяха мечтания успех на своите любимци, като битката приключи при резултат 1:1.

Автор на попадението в полза на каталунците стана Луис Суарес, разписал се в 53-ата минута от дербито.

Точка на спора сложи Рамос, вкарал за 1:1 в заключителните мигове от мача.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си всичко, случило се на терена в Каталуния:

НА ЖИВО: Барселона - Реал (Мадрид)

Време е за Ел Класико!

Барса се нуждаеше повече от успеха днес, тъй като изостава на цели шест точки от Реал (Мадрид) в класирането и беше необходимо съставът да стопи аванса на вечния си враг.

"Белия балет" записа шестата си поредна шампионатна победа в мача срещу Спортинг (Хихон) в миналия кръг, докато каталунците постигнаха две разочароващи ремита срещу Малага и Реал Сосиедад в последните си срещи от елита.

И двата тима имаха кадрови проблеми преди първия сигнал днес. За Барса Матийо бе аут, тъй като още не беше възстановен.

За гостите от Реал твърдо извън сметките остана Гарет Бейл, а освен това Кроос и Мората също липсваха в списъка от 19 души, които бе включил Зинедин Зидан.

Снимка 266218

Победата за домакините днес щеше да бъде под номер 50 в Лигата за тях, след като до момента тимът имаше 49 успеха срещу този противник във вече 87 мача. "Каталунците" бяха загубили само 3 от последните си 13 Ел Класико във всички турнири и можеше да се каже, че са в ролята на фаворит.

Въпреки безспорния факт, че двата тима разполагат с едни от най-добрите играчи в световен мащаб, те не успяха да си отбележат голове през първото полувреме от мача. Енрике заложи на триото Суарес, Меси и Неймар, докато Роналдо бе големият коз на Реал, но защитите и на двата гранда се постараха да не бъдат преодолявани лесно.

Първата част предложи няколко спорни момента, като още в самото начало Васкес се свлече в наказателното поле на домакините, след съприкосновение с Масчерано. Реферът обаче бе категоричен, че правилата не са били нарушени.

Снимка 266222

Малко по-късно центриране в пеналта на Навас намери тялото на Рамос, като феновете на "блаугранас" бяха убедени, че дузпа има. Такава обаче не беше отсъдена.

Луис Суарес и Неймар изглеждаха напълно обезличени от бранителите пред тях, като същото се отнасяше и за Кристиано Роналдо, в другата половина от терена.

Португалският нападател редовно се оказваше на земята, като наелия се с нелеката задача да го преследва навсякъде по терена Хавиер Масчерано не спираше да го фаулира.

Снимка 266223

Така или иначе голове през откриващите 45 минути не бяха отбелязани.

Второто полувреме стартира вихрено за каталунците, като само 8 минути след началото му те вече водеха в резултата.

Центриране от статично положение намери непокрития Луис Суарес, пратил топката във вратата за 1:0.

Снимка 266219

Андрес Иниеста все пак се появи на терена, като именно той можеше да удвои преднината на домакините двайсетина минути преди края, но изстрелът му рикошира в тяло на бранител.

Най-чистото пропиляно положение в срещата обаче дойде малко по-късно, когато Неймар се освободи от опеката на защитник пред себе си и необезпокояван от никого стреля силно, но кълбото мина над вратата.

Снимка 266220

Резултатът беше променен в последния възможен момент от редовните 90 минути, като Рамос вкара за крайното 1:1.

Така Барселона не постигна това, което целеше - успех срещу Реал (Мадрид), след който обикновено каталунците рядко грешат до края на кампанията.

Реал (Мадрид) пък остава без загуба през сезона.