Севиля успя да нанесе първа загуба на Валенсия от началото на сезона в Примера дивисион. Като домакини севилци спечелиха с 1:0, а мачът бе украсен с три червени картона. По-рано под душовете се прибраха Троховски и Ескюде от домакините, както и Ариц Адуриц от гостите. Банега пък пропусна дузпа.

В първите минути домакините бяха много по-добрият тим на терена. Тяхно попадение не бе зачетено поради засада. Все пак, голът не закъсня и в 18-ата минута домскините водеха. Навас проби добре и центрира към Кануте, който отблизо откри резултата - 1:0.

В 27-ата минута Пероти пробва да вкара. Кануте изведе Негредо малко по-късно, но последва нов пропуск.

Само в рамките на 10 минути от 67-ата до 77-ата минути Троховски и Ескюде бяха изгонени и домакините останаха с 10 души на терена. Още 4 минути по-късно Адурис също бе изгонен и така Валенсия остана с 10 души. Това обаче бе всичко и за нови голове време нямаше.

В друг мач от днешната програма на Примера Дивисион Атлетик (Билбао) и Виляреал завършиха наравно 1:1.