Отборът на Реал Мадрид записа 15-та победа в Примера Дивисион, надигравайки с 2:0 като домакин състава на Райо Валекано в двубой от 24-тия кръг на испанското първенство.

Мачът бе №100 за Жозе Моуриньо, който става една шестият наставник в клуб 100 за "Белия балет".

Попаденията за шампионите бяха дело на Алваро Мората и Серхио Рамос, но Реал трябва да бъде доволен, че взе трите точки, тъй като игра почти цял мач с 10 души.

Само за шест минути в началото на двубоя между 12-ата и 18-ата минута, Серхио Рамос успя да вкара попадение и да си изпроси червен картон. Нещо повече - той получи два жълти в разстояние на около 60 секунди и напусна терена, за щастие при преднина от 2:0. За отбелязване е факта, че и двата корта, вдигнати от главния рефер бяха доста пресилени.

Логично гостите имаха териториално предимство почти през цялото време, но за разлика от други двубои, този път Реал не допусна почти никакви грешки в защита и съответно опасности преди Диего Лопес.

От своя шанс за изява се възползва юношата Мората, който откри резултата още във втората минута. Младият нападател се възползва от пас на Йозил и вкара за 1:0.

В 11-та минута Серхио Рамос спечели нарушение в близост до наказателното поле, а след центрирането покачи на 2:0 с глава.

Така се стигна до 17-ата минута, когато съдията Хосе Луис Ромеро се превърна в главнодействащо лице. Той вдига един картон за безобидно нарушение срещу съперник, а секунди по-късно и втори за игра с ръка при тъча след силно центриране.

До края на полувремето Ромеро спести един картон за явно симулация на Валекано, а в края на редовното време пък не отсъди дузпа в тяхна полза.

След почивката Реал продължи да се отбранява на ниво, а Кедира на два пъти можеше да вкара трети гол, но не бе достатъчно прецизен. Валекано пък опита няколко изстрела от далеч, но така и не затрудни сериозно Лопес.

Така "лос бланкос" се доближи на четири точки от градския си съперник Атлетико Мадрид и на 16 от лидера Барселона. Райо Валекано остава 7-ми с 37 пункта.

За "белия балет" сега предстои гостуване на Депортиво, гостуване на Барселона за Купата на краля, домакинство на каталунците в Примера и гостуване на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига.

Реал Мадрид - Райо Валекано 2:0

1:0 - Мората (2')
2:0 - Рамос (12')

Реал Мадрид: Диего Лопес, Рамос, Пепе, Варан, Коентрао, Кедира, Есиен, Кака (80' Кайехон), Йозил (67' Ди Мария), Мората (26' Албиол), Роналдо

Райо Валекано: Рубен, Касадо (64' Хосе Карлос), Фигуерас, Галвес, Тито, Фуего, Трашорас (71 Васкес), Пити (83' Делибашич), Лас, Домингес, Баптистао