Отборите на Депортиво, Тенерифе и Спортинг Хихон постигнаха минимални домакински победи в днешния втори кръг от испанската Примера Дивисион.

В приятен мач Депортиво много трудно успя да пречупи Малага с 1:0. Началото бе по-добро за гостите, които успяха да неутрализират домакинския натиск и да не допуснат ранно попадение. Не лошо възможности за Супер Депор имаха Гуардадо, Рики, Хуан и Юка, но все нещо не им достигаше. Повечето положения бяха с вещина спасявани от бившия вратар на „галисийците" Густаво Мунуа. Все пак той капитулира 10 минути преди края на мача, когато Фелипе Луис с удар от 25 метра не му остави шансове.

Новакът Тенерифе стигна до ценен успех с 2:1 над Осасуна в мач изпълнен с грубости. Началото на интригата бе с началото на втората част. Тогава Начо от гостите бе изгонен за втори жълт картон, а 60 секунди по-късно Ниньо даде преднина на Тенерифе. Все пак звездата на гостите Валтер Пандиани успя да изравни четири минути по-късно, засичайки центриране от корнер на Пачи Пунял. В 63-ата минута Рикардо с топовен шут донесе успеха на домакините. Осасуна остана с 9 души малко по-късно, когато Некунам бе пратен под душовете.

В най-скучния мач от днешната програма Спортинг Хихон надви с 1:0 Алмерия на Уго Санчес. Единственото попадение реализира Диего Кастро, засичайки центриране на Лора от фланга.