Барселона продължава да побеждава, а Лионел Меси не спира да бележи. В среща от 28-ия кръг на Ла Лига, каталунците се наложиха с 3:1 над Райо Валекано. Лионел Меси отново бе на познатата висота и отбеляза две от попаденията за Барса. Третият гол пък бе дело на Давид Вия, който започва да намира най-добрата си форма, след като през седмицата се разписа и във вратата на Милан.

Благодарение на успеха Барселона събра на сметката си 74 точки, с цели 13 в повече от втория Реал Мадрид, който в събота също записа успех в първенството. На трета позиция остава другият отбор от столицата - Атлетико, който има 60 пункта.

С двата си гола тази вечер Лионел Меси вече има впечатляващите 60 попадения за сезона - 55 с екипа на Барселона и 5 за Аржентина. Всички тези голове са отбелязани в общо 50 мача.

Иначе тази вечер помощникът на Тито Виланова даде почивка на някои от основните играчи. Даниел Алвеш и Педро Родригес започнаха срещата от резервната скамейка, а Пуйол (контузен) и Шави изобщо не попаднаха в групата. На вратата за Барса бе Пинто, тъй като Виктор Валдес изтърпява наказание за червения картон, който получи срещу Реал преди няколко дни.

Въпреки поражението пък Райо Валекано остава в горната част на таблицата и спокойно ще може да изчака паузата в шампионата.

БАРСЕЛОНА - РАЙО ВАЛЕКАНО 3:1

1:0 Давид Вия (25')

2:0 Лионел Меси (40')

3:0 Лионел Меси (57')

3:1 Раул Тамудо (70')