Реал (Мадрид) стигна до победа с 4:1 при неудобния състав на Гранада. Така "белия балет" запази шансове за титлата, оставайки на две точки зад Атлетико (Мадрид). До края има още два кръга.

Снимка 530754

Лука Модрич даде преднина на Реал в 17-ата минута, а Родриго увеличи за 0:2 във финала на първото полувреме.

Снимка 530753

Гранада отвърна в 71-ата минута чрез Хорхе Молина, който намали, но играчите на Зинедин Зидан не допуснаха повече попадения. Алваро Одриосола увеличи на 1:3 в 75-ата минута, а само минута по-късно Карим Бензема се присъедини към списъка с реализатори.

Зинедин Зидан си тръгва от Реал и отива в Ювентус

Алегри и Раул варианти за "белия балет"

"Кралете" остават втори с 78 точки, само на две зад Атлетико, а в последните два кръга гостуват на Атлетик Билбао и приемат Виляреал, докато Атлетико играе у дома с Осасуна и гостува на Валядолид.