Новобогаташите от Малага допуснаха грешна стъпка в испанската Примера дивисион. По този начин андалусийците се отдалечиха от челните места в класирането, макар че все още са в зона „Лига Европа".

Ибрахима Балде откри за гостите от Памплона в 33-ата минута. След почивката домакините упражниха силен натиск, който в крайна сметка даде резултат. Хуанми успя да изравни 20  минути преди края, но това бе всичко, до което Малага успя да стигне.

В друг мач от кръга, Сарагоса продължи със слабите си изяви. Бившият носител на КНК падна с 0:1 на свой терен от Майорка с гол на Виктор Касадесус. Сарагоса е твърдо на последното място, на 5 точки от спасението.

Лоши време изживява и Виляреал. По-рано днес „жълтата подводница" завърши 1:1 у дома с Реал Сосиедад. Аранбуру откри за баските малко след почивката, а в 62-ата мин. Елустондо бе изгонен и остави Реал с 10 души. Домакините се възползваха от това и бързо изравниха чрез Рубен.

След този кръг Виляреал е току над чертата,като само головата разлика го поставя пред Спортинг Хихон