Отборът на Атлетик Билбао продължава със силните си игри от началото на сезона. Баските спечели регионалното дерби с Реал Сосиедад с 2:0, като по този начин се изкачиха на четвърта позиция в класирането, която дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

В герой за домакините се превърна полузащитникът Маркел Сусаета, който вкара и двата гола. Той откри резултата в 25-ата минута, когато стреля в близкия ъгъл и успя да преодолее вратаря Клаудио Браво.

В 81-ата минута Сусаета вкара втория си гол, след като се разписа от фаул. Това беше шести пореден домакински двубой на Атлетик, в който тимът няма загуба.

По този начин момчетата на Марсело Биелса ще се изправят в отлично настроение срещу шампиона на Англия Манчестър Юнайтед идния четвъртък. Както е известно двата тима ще спорят в среща от осминафиналите на Лига Европа.