Атлетик (Билбао) записа нов силен мач в първенството на Испания. Баските разгромиха с 4:1 Тенерифе и се доближиха само на точка от Зона Лига Европа.

Интригата в мача на практика свърши още в 17-ата минута, когато гостите получиха червен картон, а домакините право да изпълнят дузпа.

Обичайният заподозрян Йоренте не сбърка от бялата точка и даде аванс на Атлетик.

Само 5 минути по-късно резултатът набъбна на 2:0 след точен удар на Токеро. След почивката домакините от Билбао стигнаха до нови два гола, дело на Ираола и Габилондо. Почетното попадение за Тенерифе реализира Алфаров в 60-ата минута.

В друг мач от кръга Малага победи с 2:1 Еспаньол. Победният гол за домакините вкара нигериецът Обиня четвърт час преди края на мача.