Фернандо Йоренте вкара два гола при успеха на Атлетик Билбао с 4:3 над Расинг Сантандер в среща от 29-ия кръг на испанското първенство по футбол. Победата изкачи баските на шесто място, но те отстъпват само с две попадения по-лоша голова разлика на петия Севиля.

На четвъртото място, което отрежда право на участие в Шампионската лига, след изиграването на всички мачове от кръга се намира Майорка.

Нападателят на домакините Йоренте, който има шанс да попадне в разширения състав на Висенте дел Боске за световното първенство, вкара първия гол в 13-ата минута, подаде за втория на Гайска Токера 4 минути по-късно и само вкара третото попадение 13 минути преди края от дузпа.

Маркел Ласкураин подпечата победата на баските 2 минути преди края, а за гостите се разписаха Мохамед Чите и Иван Боладо на два пъти.