Битката за Топ 4 в испанския футбол се задълбочава. Тази вечер третият Бетис допусна домакинско поражение, отстъпвайки на шестия Виляреал с 0:2. По този начин тимовете от трето до седмо място биват събрани само в пет точки, което обещава безброй интересни мигове в битката за зона Шампионска лига.

В неделната вечер "жълтата" подводница демонстрира по-добра тактическа дисциплина и матира севилци с по гол в края на всяко едно от полувремената.

Барселона - Атлетико (Мадрид) 4:2 в мач от Ла Лига

Преобразеният тим на Барселона развенча шампиона Атлетико в шоу на "Камп Ноу"

"Блаугранас" се настаниха в Топ 4, ветерани и младоци блестят за клуба

В 40-ата минута испанският национал Пау Торес се оказа най-съобразителен при корнер и с глава отбеляза въпреки намесата на Силва.

В 82-ата минута Етиен Капу нямаше как да направи нещата по-добре и с отличен шут в горния десен ъгъл сложи точка на спора.

Малко по-рано домакините имаха претенции към главния съдия, който отмени решението си да даде дузпа в тяхна полза след намесата на ВАР. Всичко стана заради потенциална игра с ръка на Серж Орие.

В следващия кръг Виляреал приема у дома Реал (Мадрид). Бетис гостува на Леванте.

Валенсия и Реал Сосиедад не излъчиха победител

Двата отбора имаха своите шансове за попадения, но така и не успяха да си отбележат