Втородивизионният Бетис се изгаври сериозно с най-силния тим в света в момента Барселона. Въпреки, че каталунците биха с 5:0 в първия мач и се класираха напред в турнира за Купата на краля, днес те допуснаха конфузна загуба с 1:3 като гост на Бетис. Съставът на треньора Пеп Гуардиола бе смесица от титуляри и резерви, като все пак сред стартовите 11 бе мегазвездата Лионел Меси.

Въпреки това домакините започнаха изключително нахъсано срещата. Хорхе Молина се превърна в абсолютен герой за Бетис. Той първо засече с крак центриране за 1:0 още във 2-ата минута. 5 по-късно отново Молина бе изпуснат от Милито и разстреля Пинто за 2:0. Мечтан старт за домакините.

Все пак, Барселона си стъпи на краката и уби и малкото появила се интрига около крайния победител. След като Молина изпусна шанс да запише хеттрик, останал очи в очи с Пинто, Меси наказа в ответната атака домакините. Аржентинецът тича с топката 25 метра и простреля стража на домакините.

Това обаче не помогна на Барселона да се спаси от загубата. Домакините продължиха да играят в същото уникално темпо и съответно отбелязаха трети гол абсолючно заслужено. Арсу бе точен в 45-ата минута.

През втората част играта бе значително по-равностойна с достатъчно положения и пред двете врати. Лео Меси дори си позволи да пропусне и дузпа. Отбраните обаче се справиха и в края на мача като че ли и двата тима бяха доволни. Бетис постигна историческа победа и нанесе първо поражение на Барса от 28 мача насам, докато каталунците все пак се класираха напред в надпреварата.

БЕТИС - БАРСЕЛОНА 3:1 (общ. резултат - 3:6)
1:0 Молина (2), 2:0 Молина (7), 2:1 Меси (37), 3:1 Арсу (45)