Реал (Мадрид) отново загуби точки в надпреварата за титлата на Испания, след като записа само 0:0 срещу Бетис в Севиля.

След равенството 1:1 в градското дерби срещу Атлетико и днешната победа на Барселона с 1:0 над Валенсия отборът на Карло Анчелоти вече изостава на 9 точки от каталунския съперник.

Реал и Барса с обща мисия "Суперлига"

Има ли шанс за лигата?

Гол на Карим Бензема беше отменен за игра с ръка в 12-ата минута и въпреки че доминираха на терена и владееха над 60%, те не успяха да намерят път към гола. В 79-ата минута на мача Реал протестира за дузпа за нарушение срещу Бензема, но не бе отсъден наказателен удар.

Със спечелената точка Бетис остава на пето място в таблицата с 41 точки, на три зад Реал Сосиедад на четвъртото място. Реал има 9 точки по-малко от Барса, но с осем точки пред Атлетико (Мадрид).