Бетис постигна добра победа с 3:0 над Валенсия като гост на старта на междинния 36-и кръг на Ла Лига, която помогна за нова важна крачка към 5-ото място в крайното класиране и участие в Лига Европа. Домакините от Валенсия се радваха на някои шансове, но "Вердибланкос" се оказа по-добър с головете на Вилиан Жозе и на ветераните Серхио Каналес и Борха Иглесиас. Попаденията паднаха в 57-ата минута, а след това чак в последните три минути на мача последните две.

Атлетико (Мадрид) победи Реал (Мадрид) с 1:0 в Ла Лига

Атлетико (Мадрид) излъга Реал (Мадрид) и се закрепи за топ 4 в Ла Лига

Единственият гол в мача падна от дузпа

Мачът беше равностоен и в двете полувремена не предположи почти никаква яснота за крайния изход, а Валенсия и Бетис търсеха трите точки. Серхио Каналес беше този, който откри множеството възможности с нисък удар, но вратарят на домакините Мамардашвили спаси. След това Урош Рачич отговори от страна на Валенсия няколко минути преди края на първото полувреме. Браян Хил секунди след това имаше на главата си възможността да изведе Валенсия напред, но ударът му беше слаб и Руи Силва спаси.

През второто полувреме пространствата бяха доста повече за атаки, тъй като и двата състава увеличиха темпото. Бетис имаше шанса да открие и това предупредели изхода на мача. Серхио Каналес в 57-ата минута на Серхио Каналес напредна на дясно където откри Вилиан Жозе, а именно бразилският нападател с страхотно движение вкара топката в мрежата.

Набил Фекир едва не вкара втори гол за Бетис още в първата минута на второто полувреме, но французинът не видя Хуанми, който беше сам на лява греда и щеше да бъде сигурен голмайстор. Фекир обаче опита всичко да отбележи и въпреки това стреля, без да намери пролука.

След това Бетис започна да разиграва, а смените на треньора Мануел Пелегрини ги освежиха и убиха темпото. В края на мача Каналес увенча играта си с гол, а Борха Иглесиас направи добра комбинация с Хуанми и Миранда, за да закрепи трите точки с трети гол.