Тимът на Бетис победи миналогодишната сензация Атлетик Билбао с 5:3 в среща от първия кръг на Примера дивисион.

Бетис започнаха мача шеметно и до 30-ата минута водеха класически с 3:0. Първото попадение бе дело на Рубен Кастро, който бе безпогрешен и изведе "андалусците" напред.

В 26-ата след корнер за Атлетик "вердибланкос" развиха страхотна контра, завършена от Хорхе Молина.  Бенят Ечеберия отбеляза третото попадение във вратата на "лъвовете". ПРи този резултат двата тима се оттеглиха на почивката.

Ситуацията изглеждаше изключително тежка за момчетата на Марсело Биелса, но очевидно неговите наставления на почивката бяха дали резултат и Биобао изглеждаше съвсем различен отбор. Още в 48-ата минута Атлетик успя да върне едно от попаденията след красиво изпълнение на Оскар де Маркос. В 67-ата минута Микел Сан Хосе върна и второто попадение във вратата на Бетис и нещата изглеждаха съвсем различно.

Само 10 минути по-късно - в 77-ата минута отново Микел Сан Хосе върна изцяло Атлетик Билбао в срещата, правейки резултата - 3:3. Головото шоу обаче не приключва дотук. Бетис решени на всичко да откраднат трите точки на "Сан Мамес" - 80-ата минута Алехандри Пасуело отново изведе тима напред в резултата - 3:4.

86-ата минута донесе тоталното разочарование на Билбао и надеждата поне за точка умря, след като Хорхе Молина отбеляза второто си попадение в срещата и общо 5-о за Бетис в мача. Така с резултат 3:5 севилци си тръгнаха с 3-те точки от Билбао.