Отборът на Реал Бетис се наложи с 2:1 като гост над Севиля в градското дерби от отложения 20-и кръг на испанската Примера Дивисион.

Загубата е сериозен удар по амбициите на Севиля за участие в Лига Европа през следващия сезон.

Още в петата минута Негредо откри за Севиля, но в края на първата част (43') Бенят изравни. Именно защитникът нанесе финалния удар в 90-ата минута, разписвайки се за 1:2 от пряк свободен удар.

Двата тима се изравниха по точки - 46, като заемат 10-о и 11-о място, а Севиля е напред единствено заради по-добрата си голова разлика.

Четири пункта делят андалусийците от шестата позиция, даваща право на участие в Европа, където в момента се намира Атлетико Мадрид.

В друг интересен двубой от днешния ден, Леванте не успя да се възползва от загубата на Малага и на свой ред допусна поражение от 18-ия в класирането Реал Сарагоса.

Отборът на Леванте изостава на три точки от четвъртото място, имайки актив от 52. Сарагоса пък направи важна стъпка към спасението си и се доближи на три до Райо Валекано, който загуби тази вечер от Майорка с 1:0.