В страхотна драма Бетис победи Валенсия с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на „Ла Лига". След нулевото първо полувреме „прилепите" излязоха напред в резултата в 66-ата минута, когато Дорадо си отбеляза автогол.

В заключителните минути домакините се хвърлиха в атака и усилията им дадоха резултат. В първата минута от добавеното време на срещата Рубен Кастро засече с глава центриране от дясно и изравни за 1:1, с което хвърли в екстаз хилядите по трибуните на стадиона в Севиля.

Това обаче далеч не бе краят на двубоя. В 94-ата минута отново Кастро се оказа в центъра на обективите. Нападателят бе изведен зад защитата и останал очи в очи с вратаря на Валенсия не сгреши - 2:1.

Благодарение на успеха Бетис взе глътка въздух и поне за няколко часа ще бъде в средата на таблицата (11-та позиция). Валенсия пък остава на трето място, но само с точка преднина пред Леванте, които по-рано днес се наложиха с минималното 1:0 над Севиля.