Реал (Сосиедад) се наложи с 3:1 като гост над Спортинг (Хихон) в среща от 12-я кръг в Примера дивисион.

"Баските" спечелиха четвърти двубой в шампионата и се изкачиха на пето място с 22 точки, на 8 зад лидера Реал (Мадрид).

Гостите от Сан Себастиан имаха превъзходство и поведоха още в 19-ата минута. Юри Берчиче центрира от ляво, Иниго Мартинес засече с глава, вратарят Пичу Куеяр изби в страничната греда, но отскочилата топка попадна в краката на Хаби Прието, който отблизо направи добавка за 1:0 за Реал Сосиедад.

Девет минути по-късно Спортинг изравни. Дъглас Перейра центрира към далечния ъгъл на наказателното поле, Мои Гомес свали с глава към Дуйе Чоп и хърватинът с хубав изстрел вкара за 1:1.

Гостатие от Сосиедад обаче отговориха ударно и решиха всичко с два бързи гола в началото на второто полувреме. В 51-ата минута Берчиче проби от ляво и пусна отличен пас по тревата към непокрития Давид Сурутуса, който засече в мрежата, а пет минути по-късно Иниго Мартинес вкара страхотен гол от фаул от около 30 метра, като прати топката в горния ляв ъгъл на Куеяр, оформяйки крайното 3:1!

Друг баски тим, в лицето на Атлетик (Билбао) пък потопи "жълтата подводница" - Виляреал, след като спечели с минималното 1:0 на своя "Сан Мамес". Единственото попадение в срещата реализира Раул Гарсия в 68-та минута на мача.

Спортинг (Хихон) - Реал (Сосиедад) 1:3
Атлетик (Билбао) - Виляреал 1:0