Барселона записа много болезнена загуба в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Каталунците загубиха шокиращо с 0:2 от непретенциозния тим на Малага.

Така отборът на Луис Енрике не успя да се възползва от днешното равенство на Реал с Атлетико (1:1) и остана на три точки зад "кръвния" си враг. Мадридчани са и с мач по-малко.

Домакините стояха добре на терена от самото начало и показаха на каталунците, че няма да им бъде леко. От своя страна звездите на Барса нямаха особена идея в играта, а атаките им бяха редки. В средата на второто полувреме Неймар остави съотборниците си с човек по-малко след като си изкара глупав червен картон, като първото му официално предупреждение дойде за връзване на бутонките.

Първото попадение за Малага падна в 32-ата минута, когато Хуан Карлос изведе Сандро Рамирес на много добра позиция. Юношата на Барса надбяга търсещия изкуствената засада Матийо и матира тер Стеген за 1:0.

През втората част, Барселона опита да отговори, но така и не намираше пък към вратата на средняка.

В последната минута на редовното време Малага сложи точка на спора. Влезлият резерва Джони получи на празна врата от Форналс и вкара може би най-запомнящия се гол в кариерата си.

Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) направиха 1:1