Отборът на Барселона успя да победи Реал Мадрид с 1:0 като гост на "Сантиаго Бернабеу" в първия мач от полуфиналите за Купата на Испания.

Едер Милитао имаше малшанса даа си отбележи автогол в 26-ата минута, а резултатът остана непроменен до края.

Реваншът в каталунската столица е на 5 април.

Двубоят на "Сантяго Бернабеу" бе доста нервен и с куп нарушения и картони и за двата отбора, от което пострада качеството на играта. Домакините от Реал изобщо не успяха да отправят точен удар към вратата на Марк-Андре тер Щеген за 90-те минути на мача, докато Барселона завърши само с два в очертанията.

Реал започна малко по-активно срещата и в 12-ата минута Карим Бензема прати топката в мрежата на съперника, но попадението му бе отменено заради засада.

Чак в средата на първото полувреме Барселона погледна по-смело към вратата на Тибет Куртоа и ощенпри първата си добра възможност стигна до гол.

В 26-ата минута Франк Кесие бе изведен сам срещу Куртоа. Неговият удар бе избит от белгийския страж, но топката уцели бягащия в близост Милитао и влезе във вратата на Реал за 0:1.

До почивката не се случи нещо по-интересно, а след нея Барселона бе много близо и до втори гол. В 72-рата минута Кесие стреля опасно, но топката не попадна във вратата, тъй като бе спряна от съотборника му Ансу Фати.

Реал пропусна най-добрата си възможност за изравняване в последните секунди на редовното време, когато много опасен удар на резервата Родриго премина встрани от вратата.

Двубоят ще се запомни и с това, че бе 46-ото "Ел Класико" на капитана на Барселона Серхио Бускетс. Така той излезе начело във вечната класация по най-много изиграни мачове между Реал и Барселона, задминавайки легендите на двата клуба Серхио Рамос и Лионел Меси, които имат по 45.

Реваншът, който ще се играе на "Ноу Камп" в Барселона, е на 5 април. Преди него двата отбора ще се срещнат в каталунската столица и в мач от първенството.