Отборът на Барселона сложи край на дългата си поредица от мачове без успех при гостувания. Селекцията на Ернесто Валверде счупи каръка, като този следобед лесно спечели визитата си на Хетафе с 2:0. Участие в срещата днес не взе Лионел Меси, който се възстановява от травма в бедрото.

По този начин каталунците си набавиха важни три точки в навечерието на дербито между големите им конкуренти за титлата Атлетико и Реал (Мадрид).

Снимка 445047

Двубоят на "Алфонсо Перес" стартира с интересни голови положения, въпреки горещото време в испанската столица. Първата страхотна голова възможност се откри пред домакините, но Тер Стеген отчая с решителна намеса Анхел.

От своя страна Барса имаше три много добри атаки. Две от тях обаче традиционно бяха белязани от пропуските на Луис Суарес, а веднъж Давид Сория блокира и хубав изстрел на Карлес Перес.

"Блаугранас" дочакаха своя миг и поведоха в резултата в 44-ата минута. Тер Стеген влезе в ролята на либеро и се намеси в ситуация малко пред неговото наказателно поле. В този миг германецът изненада всички, след като пусна прецизен далечен пас за Луис Суарес, който измъкнал се зад гърба на отбраната елегентно прехвърли Сория за 0:1.

Снимка 445048

Гостите набързо си подсигуриха точките с ранен гол в началото на втората част. Карлес Перес стреля силно от дъгата. Ударът му се оказа прекалено тежък за стража на домакините, избил право в краката на Жуниор. По този начин новото попълнение на Барса съумя да се отчете с дебютно попадение за гранда.

До края момчетата на Валверде умело успяха да убият темпото, съхранявайки сили и за предстоящата битка с Интер в Шампионската лига. В 81-ата минута шампионите останаха с човек по-малко, тъй като втори жълт картон получи Ленгле. Това сътвори леки проблеми за каталунците, но съперникът им така и не реализира своите голови възможности.

В следващия кръг Барселона посреща у дома Севиля. Хетафе има гостуване на Реал Сосиедад.