Барселона продължава с отличното си представяне в Ла Лига от началото на сезона. "Блаугранас" постигнаха шеста поредна победа, след като у дома селекцията на Шави Ернандес надви с минималното 1:0 Селта (Виго).

По този начин каталунците събраха актив от 22 точки, колкото има и вечният опонент Реал (Мадрид). Другата събота непримиримите опоненти се изправят един срещу друг на "Сантяго Бернабеу".

Единственото попадение, още в 17-ата минута, отбеляза талантливият полузащитник Педри. Тогава Гави проби по флага, след което отправи прострелно центриране в полето на галисийци. Там Унай Нунес не се намеси по най-добрия начин, което се оказа перфектната възможност за Педри да се разпише отблизо.

В 68-ата минута гол за Селта беше отменен поради засада на Йорген Странд Ларсен.

Барселона имаше няколко изгодни възможности да затвори мача с второ попадение, но вместо това трябваше да трепери до края, когато само добрата намеса на Тер Стеген при изстрел на Яго Аспас, съхрани трите точки за домакините.

В добавеното от съдията продължение, неуморимият ветеран Аапас дори нацел и лявата странична греда.

Реал Сосиедад победи Виляреал с 1:0