Отборът на Барселона записа пореден безличен мач, след като не успя да победи като гост Осасуна и завърши 0:0 в среща от 3-ия кръг на испанското
футболно първенство в Примера дивисион.

Наставникът на каталунците Франк Рийкард рискува в желанието си да освежи състава на тима си и пусна като титуляр 18-годишния мексикански нападател Джовани дос Сантос, който си партнираше в предни позиции със звездите Роналдиньо и Тиери Анри.

Отсъствието на контузения Лионел Меси се отрази на играта на Барселона, чиито футболисти трудно стигаха до чисти голови положения, а в опитите си да търси промяна Рийкард пусна в игра 15 минути преди края дори големия талант от школата на тима - 17-годишния Боян Къркич, а малко по-рано замени неубедителния
Роналдиньо с Шави, но нищо не помогна за промяна на двете нули.

Така каталунците изостават на 5-то място в класирането с актив от 5 точки, с 4 по-малко от лидера Реал (Мадрид).

На второ място и с мач по-малко вече е отборът на Севиля,  който разгроми у дома тима на Рекреативо с 4:1 и вече е на втора позиция с 6 точки.

Севилци бяха блестящи пред своята публика в първия мач на стадион Рамон Санчес Писхуан от смъртта на играча на тима Антонио Пуерта и показаха, че са в отлична форма за старта на Шампионската лига в сряда срещу Арсенал.

За разгрома на Рекреативо по два гола записаха Александър Кержаков, който реализира в 12-ата и 54-ата минута и Фредерик Кануте в 34-ата и 75-ата минута, а руснакът дори изпусна дузпа в 69-ата минута.

Гостите се добраха до почетен гол, дело на Айтор Фернандес в 55-ата минута, и завършиха мача с 10 души след червения картон на защитника Еду Моя в 88-ата минута.