В последна среща от 31-ия кръг в първенството на Примера дивизион Барселона и Хетафе завършиха 0:0.

Въпреки усилията на каталунците и трите греди, които спасиха Абондансиери гол не падна.

През първата част Барселона контролираше събитията на терена, но натискът не даде резултат. В 15-ата минута Милито бе изведен в изгодна позиция и стреля от няколко метра, но Абондансиери спаси удара му с блестящ рефлекс.

В следващата атака камерунският нападател на Барселона Ето`О нацели гредата. Образцова комбинация между Анри, Шави и Ето`О изведе последния в голова ситуация, но гредата бе помощник на Абондансиери.

До почивката гостите стигнаха до опасност пред Валдес в 31-ата минута когато Гранеро отправи страховит шут, но вратарят изби.

През второто полувреме Барселона отново упражни натиск към вратата на гостите, но гол не падаше. В 53-ата минута за втори път гредата бе помощник на аржентинския страж на Хетафе. Джовани нанесе удар от границата на наказателното поле, но кълбото се удари в страничния стълб.

В 69-ата минута бе ред на Шави да повтори упражнението с целенето на гредата, а това обезвери домакините.

В 75-ата минута Гудьонсен отправи опасен удар, но отново Абондансиери се намеси с успех и предотврати попадение.

До края на срещата гостите имаха възможност да стигнат до гол, но не съумяха да го сторят.

В последните минути на срещата феновете на Барселона извадиха белите кърпички в знак на протест и с очаквания за промяна.