Отборът на Барселона продължава с пропадането си през 2017-а. След като преди няколко дни загубиха в мач за Купата на Краля, момчетата на Луис Енрике стъпиха накриво и в Ла Лига. Шампионите оцеляха като по чудо при визитата си на Виляреал, стигайки до 1:1 в последната минута на редовното време. Естествено, в ролята на спасител за "блаугранас" блесна Лео Меси, който след гениален фаул смълча трибуните на "Естадио де ла Серамико".

Виляреал - Барселона 1:1 (Развой на срещата по минути)

Лео Меси пак спаси каталунците

Дълго време с победата се виждаха домакините, които цяло второ полувреме водиха в резултата след красиво попадение на недооценения в Серия "А" -италианец Никола Сансоне. Необходимо е обаче да признаем, че изравнителният гол на Барселона можеше да падне и далеч по-рано, ако не беше гредата и вещите намеси на Серхио Асенхо.

Снимка 271863

Двата тима могат да имат сериозни претенции към главния съдия Игнасио Гонзалес, който спести чисти дузпи както за домакини, така и за гости.

Ремито днес остави първенецът на Примера на цели 5 точки от временния водач Реал (Мадрид).

Двубоят бе белязан от активно начало на домакините. "Жълтата подводница" стигна до ъглов удар още в 120-ата секунда, който обаче не внесе никаква паника в стабилната отбрана на Барса. Миг по-рано, Алешандре Пато беше прекалено бавен, за да отправи опасен изстрел.

Последва красноречив отговор на именития им съперник, който обаче само загатна за своята мощ с неточните шутове на Лео Меси и Андрес Иниеста.

Първото реално голово положение в тази среща се откри пред Виляреал в 10-ата минута. Никола Сансоне направи това, в което е най-добър - дриблира по крилото, след което извади топката за непокрития Дос Сантос. Мексиканецът обаче не успя да накаже родния си клуб, стреляйки високо над горната греда!

Снимка 271864

Малко след това, Алешандре Пато напомни за своите най-добри години. Бразилецът навлезе мощно в наказателното поле на Барса, след което пусна към Дос Сантос. Халфът бе на секунди от това да опъне мрежата зад Тер Стеген, но в решителния момент крак протегна Лука Дин.

Добрите индивидуални проблясъци за домакините приключиха в 20-ата минута, когато Никола Сансоне се подигра с половината халфова линия на Барселона. Последва и плътен шут на италианеца, който бе уловен майсторски от стража на гостите.

До почивката шампионите на Испания поеха контрол над срещата. Освен множеството си подавания обаче, селекцията на Лучо Енрике стигна едва до един опасен удар дело на Неймар.

Снимка 271865

Наглед сломеният тим на Виляреал нанесе своя удар веднага след подновяването на играта. Лука Дин сбърка с подаването си при една атака на Барса, с което даде шанс за светкавична контра на домакините. Топката попадна в крака на Алешандре Пато, който залъга на няколко пъти Пике. Всичко това с цел - да отвори пространство за включващия се от задна позиция Сансоне, който с диагонален шут не остави никакъв шанс на Тер Стеген!

Барселона имаше невероятният шанс да изравни още в ответната си атака, но с непростим пропуск блесна Неймар, който направи герой - Серхио Асенхо. След несполуката си, бразилецът се хвана безпомощно за главата.

В 72-ата минута "блаугранас" с пълно право можеха да претендират за дузпа. Реферът Игнасио Иглесиас обаче ги поряза жестоко, след като не видя как футболист на Виляреал спира нарочно с ръка опасен изстрел на Лео Меси. В крайна сметка заплетената ситуация завърши просто с корнер, което вбеси до краен предел лагера на шампионите.

Барса нямаше никакво време да изпада в оплакване, тъй като резултатът оставаше безкрайно негативен за клуба. В следващата атака съдбата отново не се усмихна на каталунците, след като Меси се пребори с куп "жълти" бранители и отправи много елегантен изстрел. За радост на неговите опоненти обаче, коженото кълбо намери страничната греда на Асенхо.

Снимка 271861

За да не останат по-назад от своя велик съперник, виляреалци също пожелаха дузпа в 76-ата минута. Броженията им, подобно тези на Барса, също бяха доста основателни, след като Сориано отправи изстрел, който се спря в ръката на уж сюрпризирания Хавиер Масчерано.

Натискът на Барселона се увеличаваше с всяка изминала минута. В 78-ата Луис Суарес опита да завърши бърза атака на "блаугранас", ала Серхио Асенхо се бе позиционирал добре и отрази с вещина изстрелът на уругваеца.

Снимка 271874

Геният си е гений. Когато вече всички бяха изгубили надежда, за пореден път в ролята на спасител за шампионите влезе Лионел Меси. В 89-ата минута аржентинският маестро изпълни по гениален начин един пряк свободен удар, който не остави абсолютно никакъв шанс на Серхио Асенхо и донесе точката за каталунците.

В оставащите мигове на "Естадио де ла Серамико" също бе интересно. Заради втори жълт картон изгонен бе Хуаме Коста.

В следващия кръг на Барса предстои наглед лесно домакинство на Лас Палмас, докато Виляреал гостува на "Риасор" в опит да открадне поне точка от Депортиво Ла Коруня.