Тимът на Барселона мина през иглени уши и успя да се класира за полуфиналите в турнира за Кралската купа, след като в реванша победи с минималното 1:0 гостите от Виляреал.

В първата среща не паднаха попадения. Единственото попадение за каталунците отбеляза Тиери Анри в 42-ата минута на двубоя.

Виляреал се опитваше на контраатаки да тормози защитата на Барселона. Гостите имаха шанс да отбележат чрез Джузепе Роси, но и той не прояви достатъчно точност.

В 41-ата минута на мача Анри получи една топка от Деко в наказателното поле и с хубав удар с глава вкара единствения гол в срещата.

Малко след това защитникът на гостите Паскал Сиган получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко за цялото второ полувреме.

Връх на безхаберието в тима на каталунците бе изпуснатата от Меси дузпа в 76-ата минута на срещата. Лъч надежда за Роналдиньо внесоха с ръкоплясканията си
феновете на каталунците, когато бразилският плеймейкър излезе на терена за първи път през тази година.

Така въпреки минималния успех Барселона е на полуфиналите.