В последната среща от кръга в Примера Барселона се наложи с класическото 3:0 над тима на Атлетик.

Двубоят се реши още в първото полувреме. В 23-ата минута на срещата гостите в безпомощността си вкараха топката в собствената си мрежа. Аморебиета прониза вратаря Арансубия. Комбинация между Едмилсон и Жули, след която френският полузащитник пробва центриране към Ето’о , когато Аморебиета вкара топката във вратата на собствения си отбор.

След само седем минути Барселона се добра до ново попадение. Шави простреля мрежата след фантастично отиграване на Роналдиньо.

Третото попадение реализира Ето’о  в 41-ата минута с диагонален удар. Това е първото попадение на камерунеца след завръщането му в титулярния състав. През втората част на негово място влезе Меси.

През втората част домакините не успяха да вкарат нови голове и победиха само с 3:0 гостуващия Атлетик (Билбао).