Барселона победи Алавес без особени затруднения в двубой от 18-ия кръг на испанската Ла Лига.

Битката на стадион "Камп Ноу" приключи при резултат 4:1.

Точни за "блаугранас" бяха четирима различни голмайстори - Гризман, Видал, Меси и Суарес.

Снимка 452038

Източник: EPA/БГНЕС

На всичко отгоре, след разглеждане на две от ситуациите с ВАР, бяха отменени още две попадения за победителите.

Шампионите измъкнаха точка в Ел Класико на свой терен преди дни, след като бяха далеч от най-доброто си представяне. Именно това даваше надежда на гостите, че и те могат да вземат нещо от дома на каталунския колос. Само на теория обаче, тъй като каталунците разнебитиха опонента си и финишираха 2019-а година по класен начин, оглавявайки класирането в Ла Лига с 39 точки.

Алавес остава едва на 14-а позиция в подреждането. Отборът е третият най-слаб гост този сезон, допускайки цели седем загуби на чужд терен. Барселона пък е най-силният домакин с осем успеха в Каталуния.

Старт на головото шоу даде Антоан Гризман, който се разписа след 14 минути игра, с премерен изстрел от средна дистанция.

Снимка 458682

Източник: Twitter

В последната минута на полувремето Видал също записа името си сред голмайсторите, като разстреля съперниковия вратар с диагонален шут, завършвайки поредната силна акция за състава на домакините.

Попадение на Меси бе отменено поради засада. Повторенията показаха, че положението е много "тънко", а аржентинецът е бил с едва няколко сантиметра зад последния в защитата на Депортиво Алавес.

11 минути след паузата Пере Понс получи пас от фланга и засече топката в мрежата на Тер Щеген за 2:1. Това даде надежди на гостите за нещо повече в мача, но тези надежди бяха съкрушени от поредния майсторски гол в кариерата на Лионел Меси, разписал се с точен изстрел от далечна дистанция, попаднал в десния ъгъл на вратата на Алавес.

Крайното 4:1 оформи Луис Суарес, вкарал дузпа 15 минути преди последния сигнал в мача.

Попадение на Гризман също бе отменено, но в тази ситуация бе очевидно, че французинът е в положение на засада.

Така Барселона ще завърши годината на лидерската позиция в класирането, както и да приключат останалите мачове от кръга. Каталунците са лидери с актив от 39 точки.

Лионел Меси пък бе награден преди началото на срещата за Играч номер едно на месец ноември.