Барселона направи пореден силен мач и продължи без никакви затруднения напред в турнира за Купата на краля. Каталунците се разправиха по категоричен начин с гостуващия Сеута и спечелиха с 5:1. Фиестата започна още в 3-ата минута. Младата надежда Нолито преодоля няколко защитници и с хубав удар над вратаря откри резултата. В седмата каталунците стигнаха до втори гол, като този път негов автор стана централният бранител Габи Милито.

В 27-ата минута пък Боян Къркич пък изпусна дузпа. Тук тимът на Сеута успя да отговори. В 35-ата минута Марк Бартра беше надигран и Де Гузман вкара утешително за 1:3. В края на полувремето Педро Родригес Ледесма пропусна от прекрасна позиция. В 51-вата Педро се разписа за 3:1 с хубав нисък шут по диагонала. В 65-ата минута Къркич все пак вкара за 4:1, а 3 минути по-късно аржентинската суперзвезда Лео Меси реализира петия гол за тима си, който се оказа и последен в двубоя.

В последния мач от днешната програма пък миналогодишният кошмар на Реал (М) Алкоркон напусна надпреварата. Нискоразредниците бяха надиграни с 2:0 от Атлетик (Билбао), като головете вкараха Габилондо в 26-ата и Урсаис в последната минута. В първия двубой баските бяха спечелили с 1:0.