Барселона постигна забележителен успех при домакинството си на Севиля. Срещата от осмия кръг на испанското футболно първенство приключи с впечатляваща победа за каталунците над техните гости с 4:0.

Точни за победителите бяха Луис Суарес, Артуро Видал, Осман Дембеле и Лионел Меси. Три от четирите попадения бяха отбелязани в рамките на първото полувреме от мача.

В 27-ата минута Суарес продължи силната си напоследък серия, в която се намира, като за пореден път привлече вниманието на всички фенове с изключително атрактивно отиграване. Демебеле центрира, а уругвайският му съотборник се разписа с чудесно изпълнена задна ножица, която остави вратаря на съперника без възможност за адекватна реакция.

Снимка 446408

Източник: Twitter

Само 5 минути по-късно Видал бе изведен зад бранителите на опонента и се разписа необезпокояван, удвоявайки предимството на "блаугранас". Гостите претендираха за засада, но повторенията показаха, че пасът на Артур е чист и голът е редовен.

Снимка 446409

Още 3 минути по-късно и почти сигурен край на интригата в мача. Това се случи след прецизен изстрел на Дембеле във вратата на Севиля. Топката бе насочена от състезателя на Барса с необходимата сила и с прецизна точност така, че вратарят на гостите не успя да се намеси подобаващо.

Снимка 446407

През вторите 45 минути севилци направиха и невъзможното, за да отбележат поне почетен гол, но това не се случи.

Нещо повече - при малко повече внимание и точност в завършващата фаза, каталунците можеха да направят успеха си далеч по-категоричен.

12 минути преди последния сигнал в двубоя Лионел Меси оформи крайното 4:0, ознаменувайки доброто си представяне в сблъсъка с красив гол.

В самия край на срещата първо Араухо, а след това и Дембеле видяха червения цвят на картона. Дебютантът бе изгонен заради фаул срещу откъсващ се сам срещу вратаря съперников състезател, а Демебеле напусна преждевременно игрището заради безсмислен спор със съдията.

Звездите на Барселона вече разполага с актив от 16 точки - с една повече от Атлетико (Мадрид) и с две по-малко от лидера Реал (Мадрид). Севиля е под номер 4 в подреждането.

До "Камп Ноу" и обратно: Барселона мисли за феновете си