Барселона разгроми Алавес в мач от 23-ия кръг на испанското футболно първенство.

Двубоят на митичния "Камп Ноу" приключи при резултат 5:1.

Каталунците се върнаха в борбата за титлата с вече седемте си поредни победи в първенството, но все още изостават от лидера Атлетико (Мадрид), който има и мач по-малко.

Снимка 518467

Източник: Twitter

Каталунците се изравниха с Реал (Мадрид) на второто място в класирането, като и двата гранда разполагат с по 46 пункта срещу името си. "Дюшекчиите" са лидери с 54.

Алавес загуби цели 11 от последните си 12 визити на този стадион, а освен това няма победа в последните си шест шампионатни гостувания. Тимът е само на две точки над чертата със застрашените от изпадане отбори и едва ли очакваше да подобри класирането си точно тази вечер.

Въпреки това играчите на гостите на първо време показаха характер и опитаха да играят като равни с опонентите си.

Това не продължи особено дълго, като в 29-ата минута Франсиско Тринкао откри резултата.

Снимка 518468

Малко след това Меси се разписа, но попадението му беше отменено заради засада.

Аржентинският гений се реваншира, като в добавеното време на първата част вкара красив гол за 2:0. Топката се отби в едната греда, влезе в мрежата, след което се върна на голлинията и застана в пълен покой.

Луис Роха опита да върне състава си в битката с точно изпълнение за 2:1 в 57-ата минута, но последва тежка наказателна акция на домакините, които вкараха три пъти в рамките на само 6 игрови минути - между 74-ата и 80-ата.

Снимка 518466

Тринкао успя да увеличи головата си сметка с добавка към пробив на Меси, а само няколко секунди по-късно Лионел изправи всичките си съотборници на пейката и по трибуната над скамейката на крака с поредния си миг на гениалност, направил резултата 4:1.

Меси пое топката, направи няколко бързи крачки и видя, че за части от секундата никой не го пази, след което изстреля кълбото с прецизен фалц по неспасяем начин в сглобката на вратата на съперника.

Жуниор Фирпо оформи крайното 5:1 след асистенция на Гризман, преди хеттрикът на Тринкао да бъде провален от вдигнат флаг за засада на страничния съдия. Повторенията показаха, че все пак решението на арбитрите е било коректно.

Победа за Барселона, изравнени точки с Реал, но и Атлетико на върха с мач по-малко - това е ситуацията в Ла Лига, считано към настоящия момент.

Роналд Куман: Меси трябва да разбере, че ще има промени и повече шансове за младите играчи

"Той е гигант. Страхотно е, че го имаме"