Барселона победи само с 4:1 Малага в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. По този начин шампионът записа исторически успех. За първи път отбор от Ла Лига приключва полусезона с 52 точки.

Освен това този двубой е 28-и пореден без загуба с реализирани 61 гола в 19 кръга. Победата пък е 13-а поредна и общо 17-а от началото на първенството.

Каталунците навряха съперника си в собствената му половина от самото начало и до 35 минута вече водеха с 3:0. Първо Иниеста откри в 7-ата с техничен удар от границата на наказателното поле фронтално срещу вратата. След още десет Вия мушна топката между краката на вратаря и удвои.

В 36-ата дойде и моментът на Педро, за да довкара отбита топката от стража на гостите.

След почивката футболистите на Хосеп Гуаредиола видимо свалиха от темпото. Това позволи на Малага да организира няколко атаки. При една от тях гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Дуда застана зад топката и вкара за 3:1 в 68-ата.

Това подразни играчите на Барса, които след само шест покачиха на 4:1 след втори гол на Давид Вия. А до края на мача продължаваха да редуват пропуските един след друг.

Победата направи разликата с Реал (М) на четири точки. Барселона е лидер вече с 52 т. Малага е 16-и със 17 точки. Освен това отборът на Мануел Пелегрини е с най-слабата защита - 41 допуснати гола.